fakta om meg

Info om meg


Utdannelse: Hovedfag fra Idrettshøyskole i Gdansk. Fektetrener, Trener D (1994).

Meritter: 12 medaljer fra polske mesterskap, 2.plass - Universiade 1983, Beste plassering på WC stevner: 7.plass - Heidenheim 1985. Beste plassering på VM: 11.plass - Junior VM 1976 og 13.plass - Junior VM 1977


Jobb som trener: 1981-1988: Trener AZS-AWF Gdansk (Polen), Fra 1988: Trener Bygdø Fekteklubb (Oslo). Fra 1991-2016:   Landslagssjef. Fra 2016-2017 Polsk Landslagssjef


Beste internasjonale prestasjoner til mine fektere:


  • Claus Severin Mørch: 3.pl.- Senior VM 2005, 3.pl.- Jr VM 1995, 1.pl.- Jr EM 1995, 3.pl.- Jr EM 1994, 1.pl.- Kad.VM 1993, 3.pl. - Kad. VM 1991. Flere ganger nordisk mester på junior og kadett


  • Margrete Mørch: 8.pl.- OL lag 2000.  5.pl.- Jr EM 1996, Beste junior fekter i verden 1997. Nordisk mester på junior og senior.


  • Ragnhild Andenæs: 8.pl.- OL lag 2000, 5.pl. - Jr EM 1995. Flere medaljer fra nordiske mesterskap.


  • Silvia Lesoil: 8.pl.- OL lag 2000. Flere medaljer fra nordiske mesterskap.


  • Henrik Rynning: 1.pl. - Jr NDM 2002.


  • Mariella Fossum: 2.pl. - Kad. VM 2005.

 

  • Klafstad Pia: 1,pl.- WC sat Belgrade 2013, 3.pl.- senior NDM 2010, 3.pl.- Kad.VM 2007, 8.pl.- Jr EM lag 2007, 3.pl. - Kad.NDM 2006,


  • Bartosz Piasecki: 3.pl.- Europeisk OL2015 Baku, 2.pl.- OL2012 London, 1.pl.- senior NDM 2012-2016, 8.pl.- VM lag 2011, 8.pl. - EM lag 2010,  3.pl. - U23 EM 2009, 3.pl.- Jr NDM 2005-2006  3.pl.- Senior NDM 2006, 5.pl. -  Jr EM lag 2005.


  • Michael Kramarics: 5.pl.- Jr EM lag 2005.


  • Caroline Piasecka: 1.pl.- senior NDM 2012, 3.pl. - senior NDM 2011, 1.pl.- WC sat Belgrade 2011, 9.pl. - U23 EM 2010, 3.pl.- Jr NDM 2009, 1.pl.- Jr NDM 2007, 8.pl.- Jr EM lag 2007, 2.pl. - Kad. NDM 2006, 


  • Anders Svalheim: 6.pl. - Jr VM lag 2007.


  • Jonas Lund: 6.pl. -Junior EM 2014, 5.pl.- kadett VM 2012, 2.pl.-Jr NDM 2011, 3.pl.- kad NDM 2011 og kad NDM 2010


  • Stian Herbern: 6.pl.- Jr NDM 2010, 2008, 2007, 2.pl. - kad EC Mödling 2008


  • Nicoline Stegerød: 3.pl.- senior NDM 2013


  • Ferdinand Eliassen: 3.pl.- Jr NDM2017


  • Polske fektere: 3.pl.- Universjade2017 Filip Broniszewski, 3.pl.- U23 EM2017 Minsk Wojtek Kolanczyk, 3.pl.- U23 EM2017 Minsk lag, 2.pl.- Jr VM2017 Plovdin lag, 3.pl.- U23 EM2017 Plovdiv Mateusz Antkiewicz





mp-fencing

  fekteutstyr fra